Hamr na Jezeře

 Vyjímečná lokalita bydlení u jezeraHamr na jezeře letecký pohled

Hamr na Jezeře: RIVIERA SEVERU - tak se říkalo vyhlášenému letovisku, ležícímu na břehu Hamrského jezera (50 ha) obklopenému líbeznou krajinou pískovcových skal a borových lesů. Hamerské jezero bylo založeno v 16. století, kdy sloužilo k lázeňským účelům.
Nyní slouží k rybolovu a rekreaci. Na jeho březích naleznete přírodní koupaliště s jednou z nejkrásnějších písečných pláží v České republice, restauraci a stánky s občerstvením.
V roce 1952 se zde natáčel film „Dovolená s andělem".
Hráz rybníka je osázená staletými košatými lípami. Rybník je ponořen do rozsáhlých lesních porostů bývalého vojenského prostoru.
Tato krajina ukrývá spoustu nesmírně zajímavých a turistickým ruchem dosud nedotčených míst. Zveme vás na kopce Děvín, Ostrý, Schachtstein a Jelení vrchy, v blízkosti se nachází zřícenina hradu Děvín, zřícenina gotického hradu Ralsko a mnoho dalších atraktivních lokalit, které jsou přístupné pouze pěšky, případně na kole.

 

 

Volnočasové aktivity rekreačního objektu u jezera - cykloráj, turistika, in line stezka

Cykloráj Podralsko Hamr na Jezeře se stal rájem cykloturistů a startem do oblasti Podralsko. Ve svém blízkém okolí nabízí několikakilometrové značené nenáročné cyklotrasy Cyklistika Podralsko
a okruhy pro zdatné a začínající cyklisty. Jsou zde vyznačeny cyklotrasy 3045 a 3007. V okolí Hamru na Jezeře vede turistický naučný okruh, který propojuje v devítikilometrovém úseku 10 chráněných přírodních památek a turisticky zajímavých míst. Také jsou vybudovány stezky pro in-line bruslaře. V roce 2012 nově vybudována cyklostezka a okruh pro in-line bruslaře ze Stráže pod Ralskem do Hamru na Jezeře!!! ( 200m od připravované lokality ).

 

Koupání a rybaření v rekreační lokalitě Hamr na Jezeře

Koupání a rybaření v letních měsících je využívána písčitá pláž ke koupaní a mnoha atrakcemi, jako jsou skluzavky tenisové kurty, restaurace a stánky s občerstvením. Po zakoupení povolenky je možno ve vodách Hamerského jezera chytat ryby. Provozovat vodní sporty (včetně vodního lyžování) je možno též na nedalekém Horeckém rybníku (43 ha).

 

Lyžování na dosah

Lyžování a turistika v dosahu je lyžařský areál na hoře Ještěd (1012 m) s celkovou délkou tratí nejrůznějších stupňů obtížnosti téměř 9 km, vedle kabinové lanové dráhy je tu několik sedačkových lanovek a vleků. Celková kapacita dopravních lyžařských zařízení je více než 11 000 osob za hodinu. Na sv. svahu Ještědu jsou i skokanské můstky. Je zde mnoho upravovaných značených lyžařských tras pro běžky, v letních měsíc sloužících k turistice. Další možnost běžeckého lyžování je v nedalekých Lužických horách, kde mnohé tyto trasy navazují na běžecké trasy v německé části Lužických hor.

 

Golfová hřiště v blízkosti Hamru na Jezeře

Ranč Malevil najdete v překrásném údolí Lužických hor nad obcí Heřmanice u Jablonného v Podještědí. Na ranči je k dispozici široká nabídka mnoha sportů a zábavy: kromě golfu také jízda na koních, tenis, squaw, plážový volejbal, lezecká stěna, bazén a malé zoo.

Světlá pod Ještědem - Golf - technicky nenáročné 9-ti jamkové hřiště.
Nově otevřené Adventure golf hřiště- hra na adventure golfovém hřišti připomíná minigolf.

 

Klimatické podmínky rekreační oblasti Hamr na Jezeře

Zájmové území spadá do oblasti MT7, tj. oblast mírně teplá, která je charakteristická normálně dlouhým, mírným, mírně suchým létem. Přechodné období je krátké, s mírným jarem a mírně teplým podzimem. Zima je normálně dlouhá, mírně teplá, suchá až mírně suchá s krátkým trváním sněhové pokrývky. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 7-8 °C a průměrné roční srážkové úhrny jsou 600-650 mm. Nejčastější vítr je Z a JZ.

Hamr na Jezeře jezero Hamr na Jezeře jezero Hamr na jezeře a okolí Hamr na jezeře a okolí Hamr na Jezeře jezero Hamr na jezeře a okolí Hamr na jezeře a okolí Hamr na jezeře a okolí Hamr na jezeře a okolí Nová cyklostezka Cesta kolem jezera Lokalita stavebních pozemků Lokalita stavebních pozemků Lokalita stavebních pozemků Lokalita stavebních pozemků Penzion Hutník Penzion Hutník
 

Stáhněte si

Popis souboruTypVelikost
Hamr na Jezeře jezero Image 7 060,81Kb

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.